05.02.2023
ANA SAYFA HAKKIMIZDA RESİM GALERİ LİNKLER İLETİŞİM ÜYELER
 
     
 
 

Konular
   Tarihçe
   Efeler
   Ödemiş Mahalleri ve Muhtarları
   Turistik Yerler
   Ödemiş Yemekleri
   Ekonomi
   Ödemişli Sporcular
   Siyaset-Politika
   Etkinliklerimiz
   Ödemişli Akademisyenler
   Ödemişli Siyasetçiler
   Ödemişli Sanatçılar
   Ödemişli Askerler
   Ödemişli Diplomatlar
   Ödemişli Gazeteciler
   Ödemişli İş İnsanları
   Kaybettiklerimiz vefat eden Ödemişliler
   Ödemiş Ürünleri
   Ödemişli Hukukçular
   ÖDEMİŞLİ KİŞİLER VE ANILARI
   ÖDEMİŞLİ ZANATKARLAR
   ÖDEMİŞLİ GAZILERİMİZ
   ÖDEMİŞLİ ŞEHİTLERİMİZ
   ödemişli egitimciler
   ÖDEMİŞTE KAYMAKAMLIK YAPANLAR
   Ödemişli TV Program yapımcıları
   Arşiv

Üye Girişi
E-Mail :

Şifre :

Şifremi Unuttum Yeni Üye

Hesabım


Yazarlar

Reklamlar


Mehmet Ali Nalbant Türk Dünyası Sanatçılar birliği Genel Başkanı
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşMehmet Ali Nalbant
Türk Dünyası Sanatçılar birliği Genel Başkanı

Sanatın en önemli özelliği olan kuşaklararası tarih elçiliği görevini; Efelerin Ressamı Mustafa Ali Kasap beyefendinin özellikle de bizlerin çağında bu vazifeyi ifa etmiş olması, biz dostlarının ve sanatseverlerin ne denli şanslı olduğunun en bariz göstergesidir. Özellikle de dünyadaki en stratejik coğrafyanın göbeğinde konuşlanan Türk egemenliğine karşı, iç ve dış mihraklarca yüzyıllardır oynanan türlü oyunları bertaraf ederek emperyalizme karşı direnen efelerimiz hakkında en teferruatlı çalışmaları kusursuz fırça darbeleriyle beğenilerimize sunduğu için zat-ı âlilerine müteşekkiriz.

Kadın erkek demeden, tüm efelerimizi bizlerin emsalleriyle buluşturan Mustafa Ali Kasap bununla da yetinmeyerek uluslararası platformlarda da sergiler açmaktan imtina etmeyerek yedi düveli kahramanlarımızla yeniden tanıştırmıştır. Şahsına münhasır stiliyle, izinde yürüyenleri kıskandıracak şaheserleri yeryüzüyle buluşturan Kasap; efelerin içimizi yakan türküleriyle beraber sevda yüklü yüreklerini, kendi yüreğinden tuvale transfer etmeyi başarmış ve bu tarz başarıyı sağlayan ender sanatçılarımızdan biridir.

Bilhassa “Efe kadınlarımız” ile ilgili resimlerinde dünyada emsali görülmemiş bir onurlu mücadelenin ana unsurlarını fırçalarken kendi içindeki mücadeleci ve kurtuluşçu yapısını da gizleyememiş, gizleyemediği gibi resimlerin karşısına geçip dikkatle inceleyenlerin de algıladığı üzere o ruhu herkese aşılayabileceğini de açık açık dikte etmiştir.

Efelerimiz; romanlarımıza, öykülerimize, filmlerimize ve birçok sanat alanımıza fazlasıyla konu olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Ancak iş resim sanatına gelince, işte o noktada Mustafa Ali Kasap imzası bu konudaki tüm dengeleri değiştirdi.

Ulusal kurtuluşumuzun babası ve başkomutanımızı, Sarı Zeybek giysileriyle sanatseverlerin alakasına armağan etmesi de cabacı. Eskilerde yalnızca Ege yöremizin sahiplendiği Efe olgusunun yurt sathına yayılması için büyük özveride bulundu Kasap. Hatta Türk Dünyası Sanatçılar Birliği'nin Ege Bölge Temsilciliği'ne seçilmesi de tesadüf değildir. Onun da bu dünyadaki görevi budur ve çok şükür ki o da görevini layıkıyla yerine getiren bir dostumuzdur  Diğer Haberler
 • M.COŞAN TALU GENEL CERRAHİ UZMANİ
 • AÇILIŞ
 • 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI
 • OLCAY SEÇİLİR
 • GENÇ MÜZİSYENİMİZ EKREM BOYLU'YU TEBRİK EDERİZ
 • İstanbuldaki Ödemişli efeler Kulübü

 • ANA SAYFA HAKKIMIZDA RESİM GALERİ LİNKLER İLETİŞİM ÜYELER

  © 2014 Bu site İstanbul’daki Ödemişli Efeler Kulübüne aittir.
  Designed by Telmar